KARDIOmed - Przychodnia kardiologiczna Zamość

Wysokiej klasy medyczny sprzęt kardiologiczny i radiologiczny w Przychodni Kardiologicznej KARDIOmed Zamość

ECHO serca

ECHO serca -

ECHO serca – Echokardiografia to bezpieczna metoda obrazowania serca takim, jakie ono jest w rzeczywistości. Aparat echo generuje wiązkę ultradźwięków, która odbija się od poszczególnych elementów serca i jest wyświetlana monitorze jako bijące serce. W technice badania NIE JEST używane promieniowanie Rentgena. Używanie ultradźwięków czyni to badanie jednym z najbezpieczniejszych w medycynie. Echokardiografia umożliwia dokładne uwidocznienie serce wraz z jego strukturami, zastawkami. Oceniane są jamy serca, ich objętości, grubości ścian, kurczliwość. Umożliwia też ocenę pracy serca, jego funkcję, przepływ krwi przez zastawki. Możliwa jest też ocena obecności płynu w worku osierdziowym.

Obecnie powszechna dostępność tego badania oraz ogromna ilość informacji jaką ze sobą niesie – czyni z niego obowiązkowe narzędzie w trakcie diagnozowania i monitorowania większości chorób układu krążenia, począwszy od oceny zaawansowania nadciśnienia tętniczego, oceny serca pacjentów z chorobą wieńcową, po zawale, angioplastykach, aż do oceny pacjentów po rozległych operacjach na otwartym sercu.
Oferujemy Państwu wykonywanie badań w dogodnym terminie prze doświadczonych kardiologów, na sprzęcie najwyższej, światowej klasy.

Ehokardiogram - KARDIOmed Zamość

U kogo należy wykonywać badanie echokardiograficzne?

Badanie przy swoim nieinwazyjnym charakterze pozwala uzyskać wiele cennych informacji o sercu pacjenta. Można je wykonywać we wszystkich grupach wiekowych w ramach diagnostyki lub monitorowania przebiegu chorób. Badanie należy rozważyć u osób u których stwierdzono badaniem fizykalnym patologiczne szmery nad sercem, nadciśnieniem tętniczym. Należy je wykonywać okresowo u osób z rozpoznana chorobą wieńcową, po przebytym zawale, powikłanym nadciśnieniem tętniczym, z zaburzeniami rytmu serca, z wadami zastawek serca, po operacjach kardiochirurgicznych – by-passach, operacjach zastawek, czy innych inwazyjnych zabiegach na sercu.

Przebieg badania ECHO serca

Badanie ECHO serca wykonywane jest w pozycji leżącej. Pacjent kładzie się na leżance na lewym boku. Pacjent zdejmuję górną część garderoby, aby odsłonić klatkę piersiową w celu zapewnienia lekarzowi swobodnego dostępu. Na głowicę aparatu (element który emituje, wysyła i odbiera fale ultradźwiękowe) nakładany jest żel a następnie lekarz przykłada głowicę pod różnymi kątami do klatki piersiowej w okolicy serca aby uzyskać odpowiednie projekcje. Obrazy powstałe podczas badania pokazywane są na monitorze aparatu co umożliwia pomiary struktur serca oraz pomiary przepływów krwi przez zastawki. Badanie wraz z pomiarami może zostać nagrane na odpowiednim nośniku (taśma VHS lub CD-ROM), a poszczególne projekcje obrazu serca można także wydrukować na specjalnym papierze.

Szybki start - lekarze kadriolodzy, usługi kardiologiczne, godziny wizyt, rejestracja pacjentów

KARDIOmed Zamość - lekarze kardiolodzy - kardiolog Wojciech Czochra, kardiolog Aleksander Wiśniewski, kardiolog Jacek Dudek

Lekarze
kardiolodzy

specjaliści chorób wewnętrznych
lekarze kardiolodzy

KARDIOmed Zamość - usługi kardiologiczne - holter, holter ciśnieniowy, ekg, echo serca, konsultacje kardiologiczne i inne

Usługi
kardiologiczne

jakie usługi kardiologiczne
świadczy KARDIOmed?

Harmonogram pracy kardiologów i radiologów w Przychodni Kardiologicznej KARDIOmed Zamość

Godziny
wizyt

dowiedz się kiedy
przyjmuje Twój kardiolog

Rejestracja pacjentów - KARDIOmed - Przychodnia Kardiologiczna Zamość - kardiolog Wojciech Czochra, kardiolog Aleksander Wiśniewski

Rejestracja
pacjentów

zarejestruj się na wizytę
telefonicznie lub elektronicznie